SORU-1: Bir ayda kaç kilo verebilirim?
CEVAP : Dünya sağlık örgütü ve uzmanların tavsiyesi ayda 3-4 kilo vermek yönündedir. Sağlığınızı korumak ve vücut deformasyonunu (sarkmalar) minimum seviyede tutmak için hazırlayacağımız antreman programları ayda 3-4 kilo vermek ve geri alınmaması için hazılanacaktır.

SORU-2: Sadece kardiyo çalışmaları yaparak forma girebilirmiyim?
CEVAP : Tek başına kardiyo çalışmaları forma girmeniz için yeterli değildir. Kardiyo ile beraber sıkılaşma ve kuvvetlenmek için aletli çalışmalarda yapılmalıdır.

SORU-3: Haftada kaç gün spor yapmalıyım?
CEVAP : Haftada en az 2, en fazla 5 gün spor yapmanız forma girmeniz için yeterli olacaktır.

SORU-4: Spora aç mı yoksa tok mu gelmeliyim?
CEVAP : İkiside değil. Spordan en az 2 saat önce karbonhidrat ağırlıklı besinler almak gerekir. Ağırlık çalışmalarında antremanın öncesinde sonrasında bir miktar protein alınabilir. Sonuç olarak fitness çalışmalarında ne aç ne tok olmamalıyız.

SORU-5: Sporu bırakınca vücudum sarkar mı?
CEVAP : Spor yapmaya başladıktan bir süre sonra vücudunuzdaki kasların çalışması neticesinde kuvvetlenmeleri ve büyümeleri olağan bir sonuçtur. Sporu tamamen bıraktığınızda ise kaslarınız atrofi denilen küçülme eğilimine girerler. Yani kaslar sarkmaz küçülür. Vücudunuzda sarkmalara sebep olan şey yanlış beslenme sporsuz bir yaşamdır.

SORU-6: Fitness mi yoksa salon dersleri mi daha yararlı?
CEVAP : Fitness antremanları çalıştıramadığınız açılarda kaslarınızın çalışmasına olanak sağlar ve daha çabuk forma girmenize yardım eder. Ayrıca fitness antreman programları kişinin yaşına , cinsiyetine ve kapasitesine göre ayarlanabilir.

SORU-7: Bel ve boyun fıtığım var spor yapabilirmiyim?
CEVAP : Kesinlikle spor yapmalısınız. Bel ve boyun kaslarınızı güçlendirerek o bölgedeki rahatsızlığın tedavisine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca hazırlayacağımız programlar sizin durumunuza uygun olacaktır.

SORU-8: Sadece pilates yaparak kilo verebilirmiyim?
CEVAP : Hayır. Kilo vermek için, kardiyo egzersizleri (koşu bandı, bisiklet vb.) yapmanız ve beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Pilates duruş bozukluklarında ve kas zayıflığından kaynaklanan eklem ve sırt ağrılarının giderilmesinde yardımcı rol oynamaktadır.

SORU-9:Sadece evde spor yaparak istediğim forma ulaşabilirmiyim?
CEVAP:Hayır.Uzman eğitmenlerimiz tarafından sizin için hazırlanmış antrenman programlarıyla hem yaralanma riskini minimuma indireceksiniz hemde hedeflerinize daha çabuk ulaşacaksınız.Unutmayın bilmediğiniz bir yere gitmek için mutlaka bir haritaya ve rehbere ihtiyacınız vardır.

SORU-10:Neden Bunkai Spor Merkezi ?
CEVAP:Aynı hedefi paylaştığınız kişilerle bir arada olmak sizin için itici bir güç olacaktır.Ayrıca size benzer hedefleri gerçekleştirmiş birçok kişiyi göreceksiniz.Bu sizinde başaracağınız anlamına gelir.Ayrıca Bunkai Spor Merkezi’nin pozitif tavırlı ve lider antrenörleriyle çalışma imkanınız olacak. Bunkai Spor Merkezi size bu yoğun ve stresli yaşam koşullarında sığınacağınız bir liman kadar güvenli bir ortam sağlamayı amaç edinmiştir.