Metobolizma’nın hızlanmasını sağlar, enerjiyi arttırır, uyku düzenini sağlar, stres ile daha kolay başa çıkmanızı sağlar, sağlıklı düşünmeyi sağlar, vücudu forma sokar, kalp ve damar sistemlerinin güçlenemsini sağlar ve kalp krizi oranında çok ciddi azalmalar görülür.

Fitness antrenmanlarına başlamadan önce uzman bir doktora giderek, vücudunuzda bu sporu yapmaya engel teşkil eden bir durumun olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Eğer bir sorun varsa ona göre programlar ayarlanır. Doğru egzersizi doğru programı uygulamanız için fitness eğitmeni ile bire bir çalışılması tavsiye edilir.

Fitness’ın faydalarından biri de vücutta endorfin testesteron ve östrajen hormonlarının salgılanmasını arttırmasıdır. Bu hormonların düzenli salgılanması insanların psikolojisinin daha sağlıklı ve zinde olmasını da sağlar. Bunun yanında vücudun estetik bir görünüme girmesi de bireylerin toplum içerisinde daha öz güvenli olmasını sağlar.

Bu spor dalında kasları büyütmek ve hacim sağlamak amaç edinilemez ama kişinin isteğine göre programlar düzenlenerek istenilen vücud formuna ulaşılır.

Categoryfitness, Genel, sağlık, spor
Logo_footer   
     © 2014 Bunkai Health Fitness | Tüm Hakları Saklıdır.

Bizi Takip Edin: